Не вішай ярлики!

Не вішай ярлики!

Концепція

Якими були жінки в історії? Сильними чи слабкими? Вразливими та емоційними? А може рішучими та кмітливими? Хто саме вирішує, нашу ідентифікацію у канві історії?

Музей — це саме те місце, де ми бачимо, як змінювались жіночі образи, обличчя, характери, їхня роль в суспільстві та історії. І саме тут можна відчути, як вони схожі на нас сьогоднішніх. Ми вирішили надати голоси усім цим жінкам, що вже сотні років розповідають свої історії. Та сьогодні, вони говорять про те, що думаємо і відчуваємо ми — сучасні жінки.

Всі жіночі образи, запропоновані нами, взяті з картин, які знаходяться в експозиції та фондах Одеського художнього музею, тому потенційні власники футболок можуть зустрітися з жінками та познайомитись з історіями, які вони розповідають. Всі необхідні юридичні договори, щодо використання зображень картин Одеського художнього музею ми беремо на себе.

Мотивація

Ми — жінки, які працюють в Одеському художньому музеї. Ми різні і кожен день стикаємось із стереотипами, пов’язаними з роллю жінки у суспільстві. Так, ми іноді носимо важкі речі, робимо “чоловічу справу”, приймаємо складні рішення та знаємось на ремонтних роботах культурних пам’яток. Але ігноруючи наші досягнення, здебільшого нас питають, коли ми вийдемо заміж, народимо дітей та зневажають за втручання у «чоловічі справи».

Ми створювали ці меседжі у першу чергу для себе. Для того, щоб не відповідати на заїдженні питання вголос. Ми вирішили надати голос тим, хто не мав його свого часу та вшанувати їх вклад в історію.

Працюючи у музеї ми також спостерігаємо стереотипи пов’язані із сприйняттям сучасного мистецтва в українському суспільстві. Одне упередження веде за собою інше. Вони об’єднуються у систему стереотипів та умовних рамок, за які не можна виходити ані людям, ані мистецтву. Саме тому образи жінок різні не тільки за характером, але й стилістично.

Ми подаємо цю заявку від благодійного фонду «Друзі музею», який протягом трьох років реалізує зміни у музеях міста Одеси. Законодавство надає нам, як благодійному фонду, можливість направляти від продажу товарів гроші на розвиток проектів фонду. Таким чином ми розглядаємо участь в гранті, як можливість для розвитку благодійного фонду за допомогою додаткових ресурсів. Завдяки цьому, ми можемо популяризуємо мистецтво та отримуємо більше ресурсів для соціального підприємництва.

Сьогодні музеї не достатньо інтегровані у фешн індустрію України, тому ми б хотіли витратити кошти гранту на освітні заходи працівників Одеського художнього музею. Ми сподіваємось, що нові знання та компетенції працівників дозволили б створювати ще більше спільних проектів з фешн ком’юніті. Аби показати всім, що музеї в Україні можуть бути сучасними та створювати якісний, конкурентоспроможний та  інноваційний продукт.

Особливості колекції

Білі футболки оверсайз, universal розміру, синтетична тканина, нанесений сублімацією тканини принт.