УКРАЇНСЬКІ ДИЗАЙНЕРИ НА ПІДТРИМКУ ПРОЄКТУ FASHION AID

8 українських дизайнерів зібралися щоб підтримати проєкт фонду «АНТИСНІД» Fashion Aid. Арт-принти, створені під брендом Fashion AID молодими українськими художниками, номінантами на Премію PinchukArtCentre 2015, вже з’явилися на футболках, доступних на сайті fashion-aid.in.ua.

Fashion AID — це перший в України благодійний інтернет-магазин, який надає можливість будь-якій людині зробити свій внесок у допомогу ВІЛ-позитивним дітям та боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу в України. Цей соціальний бренд, створений Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», представляє стильні футболки з авторськими принтами на тему безпечного сексу. На зібрані кошти Фонд набуває медикаменти та предмети гігієни для ВІЛ-позитивних дітей та спеціалізованих медичних закладів, у яких вони знаходяться. Серед учасників проєкту митці Kinder Album, Євгенія Бєлорусець, Даніїл Галкін, Катерина Єрмолаєва, Микола Карабінович, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Сергій Якименко. Раніше для колекції Fashion AID свої принти створювали українські фешн-дизайнери – Світлана Бевза, Ксю Марченко, Маша Бех; художники Ілля Чічкан, Маша Шубіна; ведучі “Нового каналу” Марія Єфросиніна, Ольга Фреймут, Олександр Педан, Роман Скрипін; графічні дизайнери та сотні учасників креативних конкурсів, які проводив Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД».

спец проект

Світлана Бевза на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Партнером проєкту став журнал ELLE Україна, який запросив провідних українських дизайнерів одягу взяти участь у спеціальній фотосесії в якості моделей і створити для неї модні образи, що поєднують у собі футболки з мовами з нових колекцій. У проєкті взяли участь: Світлана Бевза, Олена Буреніна, Жан Грицфельдт, Наталія Каменська, Саша Каневський, Артем Клімчук, Ганна Жовтень та Ксенія Шнайдер. Зйомка пройшла в ONE LOVE Coffee в PinchukArtCentre.

Світлана Бевза обрала футболку із принтом Сергія Якименка. Сюжет апелює до теми безпечного сексу, кажучи, що «Секс це не випадковість, і необхідно захищати себе». Стилістика зображення базується на естетиці коміксів середини ХХ століття.

15

Жан Грицфельдт на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Вибір Жана Грицфельдта впав на принт Kinder Album із зображенням жінки, що піднімає над головою презерватив на флагштоку. Вона це робить так, як піднімають свої прапори держави під час урочистих подій. Тільки в цьому випадку цей ритуал проводиться на честь стосунків, любові, сексу.
690x1035_0xd42ee42d_5578180251451049516

Олександр Каневський на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Саша Каневський обрав принти Даніїла Галкіна. В їх основі серія художника «БДСМ-2222». Вони пропонують задуматися про важливість сексуального виховання з раннього віку, оскільки «сексуальна неосвіченість така небезпечна, як і дуло вогнепальної зброї в роті допитливої ​​дитини». БДСМ — назва проєкту російською мовою: «Берегите(сь) Детей: Соблазнительные Малявы» утворює абревіатуру БДСМ, яка підкреслює причетність до психосексуальної субкультури.

13

Ксенія Шнайдер на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Ксенія Шнайдер обрала принт Романа Михайлова. У його основу лягло зображення, яке входить до великого циклу робіт художника «Чорне море». На принті зображено чорний силует корабля з авторським написом «В какие гавани ты заходил?». Принт апелює до теми безпечного сексу. Він говорить про те, що якщо навіть ти можеш довіряти своєму партнеру, ти не можеш бути впевнений у всіх його попередніх партнерах.

14

Артем Клімчук на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Артем Клімчук обрав принт Євгенії Бєлорусець. Він заснований на кадрі з фільму Олександра Медведкіна «Щастя» — загадковому, забороненому, винятковому для радянського сталінського кінематографа 1934 року. Зображення дозволяє відчути, як різні світи й реальності зустрічаються в одному кадрі. Що може захистити нас — забобони чи щось матеріальне? Принт не вкладається в рамки будь-якої норми (гетеронормативності, гомосексуальності), але все оповідає про сексуальність, небезпеку і захист.
2

Наталія Каменська на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Наталя Каменська обрала принт Катерини Єрмолаєвої, присвячений темі безпечного сексу, яка читається через метафору життя та смерті квітів в оранжереї та за її межами.
11

Олена Буреніна на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Олена Буреніна обрала принт Дар’ї Кільцової. Принт ґрунтується на проєкті «Теорія захисту», за який художниця отримала Гран-прі конкурсу молодих художників «МУХи 2015». Оригінальна робота включає аудіо, фото та інсталяцію, створену зі скла та чорної ізострічка. Вивчивши архівні фотографії та сучасні знімки із зони АТО із зображенням вікон заклеєних стрічкою, художниця створила виразний патерн, відтворений ізострічкою на склах. Люди заклеюють стрічкою вікна в сподіванні вберегтися від уламків, що розлітаються при вибуху скла від ударної хвилі. Насправді це дає дуже примарну надію на захист. В адаптації для футболок ідею захисту художниця переносить у площину сексуальних стосунків, створюючи символ захисту крихкого людського життя від ризикованих зв’язків.
4

Анна Октябрь на підтримку Fashion Aid Фото: Антон Кулаковський

Анна Октябрь обрала принт Миколи Карабіновича. Він демонструє красу як вона є: красиві жіночі ноги, туфлі на каблуках, червона спідниця, що розлітається. Яскравий червоний колір тут є одночасно як символом краси, так і символом навислої небезпеки – швидкоплинності тієї самої краси.

Надія Ватулєва, керівник проєкту Fashion AID: «ВІЛ/СНІД— це не та тема, яка часто обговорюється в повсякденному житті. Тому фонд постійно шукає нові нестандартні шляхи комунікації з молоддю та лідерами думок. Ми раді, що цим проєктом ми змогли об’єднати сучасне мистецтво і моду з темою безпечного сексу, толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, а також сексуальної освіти дітей і підлітків».

Соня Забуга, головний редактор журналу ELLE: «Ми розуміємо, наскільки важливо привертати увагу до проблеми ВІЛ/СНІДу. Це можна робити по-різному, в тому числі й за допомогою творчих проєктів. Ми вдячні українським дизайнерам, які відгукнулися на пропозицію стати учасником фотосесії на підтримку проєкту Fashion AID».

Дізнатися більше про проєкт і замовити футболки можна на сайті.
Офіційна сторінка на Facebook.
Офіційна сторінка в Instagram: #Fashionaidukr.
Фото: Антон Кулаковский, Макіяж та зачіски: спеціалісти  MakeMeUpAcademy — Марі Пасіка, Каріна Войтко, Зена Герушинська, Лера Знатокова, Стиль: Наталія Осадча.
Майданчик: ONE LOVE Coffee в PinchukArtCentre.