Важкоатлети допоможуть мобільним клінікам зробити ривок

Важкоатлети допоможуть мобільним клінікам зробити ривок

8 червня Фонд Олени Пінчук “АНТИСНІД” оголосив про початок нового етапу проєкту “Кілометри добра”. Продовжуючи традицію співпраці з кращими українськими спортсменами на майданчику Української біржі благодійності, фонд розпочинає цей етап у партнерстві з Федерацією важкої атлетики України.
Два місяці, які залишилися до літньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, знамениті важкоатлети Юлія Паратова та Дмитро Jkbvgbflf Чумак будуть збирати благодійні пожертвування на розширення масштабів роботи мобільних клінік для ВІЛ-позитивних дітей. Загалом вони планують зібрати на цей проєкт 60 тисяч гривень.

Усі бажаючі приєднатися до спортивних зірок вже можуть зробити це на сайті Української біржі благодійності.

Крім того, для всіх шанувальників важкої атлетики, які хочуть підтримати благодійні починання українських спортсменів, вони проведуть відкриті олімпійські тренування. На цих тренуваннях олімпійці розкажуть і покажуть, як вони готуються до найважливішої світової першості, поділяться порадами про здоровий спосіб життя та правильну спортивну підготовку. Тренування з Дмитром Чумаком пройде 25 червня у Кам’янці-Подільському (Хмельницька область) на тренувальній базі збірної України з важкої атлетики, куди всі бажаючі будуть доставлені автобусами з Києва, а Юля Паратова проведе своє тренування 16 липня на олімпійській базі у Конча-Заспі (Київська область).

Проєкт «Кілометри добра» стартував 17 березня 2016 року, його перший етап був присвячений Київському міжнародному півмарафону, що відбувся 18 квітня.Завдяки участі українських зірок – спортсменів, телеведучих, журналістів, політиків – уже вдалося зібрати 272 762 тисячі гривні для підтримки роботи мобільних клінік.

Точкою, що закриває перший етап проєкту, стала акція, оголошена командою мережі ресторанів сучасної японської кухні «Сушия». Крім того, що «Сушия» мобілізувала своїх співробітників та звернулася з проханням про підтримку марафону до десятків тисяч своїх клієнтів, вона також оголосила про відрахування благодійної пожертви з кожної проданої порції екзотичного лимонаду у кожному ресторані мережі. За півтора місяця цієї акції було зібрано 45 тисяч гривень.

Юлія Паратова народилася 7 листопада 1986 року в Одесі. Почала займатися тяжкою атлетикою з 16 років. Тренується під керівництвом головного тренера жіночої збірної Юрія Кучинова. Заслужений майстер спорту України з тяжкої атлетики. Виступає у ваговій категорії до 53 кг. Юлія Паратова – одна із найуспішніших українських спортсменок. Багаторазова чемпіонка України, дворазова Чемпіонка Європи та триразова Віце-чемпіонка Європи з важкої атлетики, учасниця Олімпіади-2012 у Лондоні (п’яте місце). Закінчила Одеську національну юридичну академію, факультет «Міжнародно-правові відносини та юридична журналістика».

Дмитро Чумак народився 11 липня 1990 року у Скадовську, Херсонській області. Почав займатися тяжкою атлетикою з 13 років. Тренується під керівництвом старшого тренера чоловічої збірної Олімпійського призера Дениса Готфріда. Майстер спорту міжнародного класу. Виступає у ваговій категорії до 94 кг. Дмитро Чумак триразовий чемпіон України, учасник трьох Чемпіонатів світу та трьох Чемпіонатів Європи, за підсумками яких увійшов до десятки найсильніших атлетів планети та континенту. Закінчив Херсонський державний університет, ступінь магістра зі спеціальності «Фізичне виховання».

Федерація важкої атлетики України – спортивна громадська організація, яка займається підтримкою, розвитком та популяризацією важкої атлетики в Україні. Заснована в 1991 році, входить до складу Міжнародної Федерації важкої атлетики і є членом Європейської Федерації важкої атлетики. В активі Федерації важкої атлетики – Олімпійські чемпіони та призери, переможці та призери чемпіонатів світу та Європи.

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей працюють в Україні вже понад 7 років. Завдяки їм діти з діагнозом ВІЛ/СНІД із маленьких міст та сіл отримали доступ до якісної медичної допомоги. Лікарі та соціальні працівники з великих міст регулярно доставляють медикаменти та антиретровірусну терапію у віддалені регіони України, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу. Цей проєкт відкриває доступ до якісної медичної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомагає налагоджувати комунікацію лікарів зі столиці та обласних центрів із регіональними лікарнями та фахівцями, значно збільшує охоплення в обстеженні та спостереженні пацієнтів, консультуванні їхніх сімей. Також він дає можливість навчання лікарів та створення баз даних пацієнтів у областях, де працюють клініки. Базові регіони, де працюють клініки – це Миколаївська, Дніпропетровська області та Київ (охоплює всю Україну).

Мобільні клініки вперше роз’їхалися до п’яти регіонів України у березні 2009 року. Клініки було закуплено та обладнано на кошти, зібрані під час благодійного аукціону, який організував Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». 29 листопада 2008 року на ньому було зібрано 580 тисяч доларів для цього проєкту.

Кожна мобільна клініка оснащена портативним обладнанням та витратними матеріалами, необхідними для проведення первинної діагностики, забору крові, надання медичної допомоги.Крім того, команди лікарів проводять профілактичну роботу з ВІЛ-позитивними вагітними, навчають лікарів кабінетів довіри алгоритмам роботи з виявлення та супроводу пацієнтів із ВІЛ-позитивним статусом. Соціальні працівники та психологи, які також входять до складу мобільних медичних бригад, проводять роботу з профілактики відмов та прихильності до лікування, надають психологічну підтримку та соціальний супровід сім’ям, у яких виховуються ВІЛ-позитивні діти.

Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримали регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекціоністів. Загалом проєкт охопив 5,5 тисяч дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам, – це понад 70 відсотків українських малюків, порушених епідемією ВІЛ/СНІДу та медиків, які потребують постійної уваги.

Проєкт «Кілометри добра»

Перший етап проєкту було присвячено Київському міжнародному півмарафону, що відбувся 18 квітня.

На цьому етапі у зборі пожертв взяли участь українські зірки, громадські діячі та представники бізнесу: теле- та радіоведуча Василиса Фролова; Олімпійська чемпіонка, Чемпіонка світу та Європи зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва; народний депутат України Борислав Береза; уповноважений Президента України із прав дитини Микола Кулеба; дизайнер Жан Грицфельдт; журналісти Маргарита Чорнокондратенко (Reuters), Анастасія Кошман (Новий канал), Ахава Тесленко (ICTV); Ольга Руднєва (директор Фонду Олена Пінчук «АНТИСНІД»), команда чемпіонів світу та Європи з боксу SpartaBox; команда мережі ресторанів сучасної японської кухні “Сушия”.

Більшість із них не тільки виявили свою активність у соціальних мережах, закликаючи брати участь у благодійному проєкті своїх передплатників та читачів, а й вийшли на старт півмарафону, демонструючи свою соціальну позицію та агітуючи за активний спосіб життя. Більшість зірок вибрали для пробігу дистанції від 2 до 10 кілометрів – залежно від рівня своєї бігової підготовки та часу, відведеного на тренувальний період.

Проєкт розвиватиметься у партнерстві з телеканалом ICTV – у ранковому телешоу «Ранок у великому місті» з’явиться спеціальна рубрика «Кілометри добра» – та за підтримки Фонду Кока-Кола.

Українська Біржа Благодійності (www.ubb.org.ua) – це перша в Україні незалежна загальнонаціональна соціальна інфраструктура онлайн-благодійності. Її мета – створювати, підтримувати та розвивати ефективну платформу взаємодії між донорами, громадськими організаціями (операторами допомоги) та одержувачами допомоги, зміцнюючи таким чином неприбутковий сектор та благодійність в Україні. Проєкт ініційований завдяки гранту Фонду Віктора Пінчука.