Українські зірки звуть усіх на Київський півмарафон, аби запустити відлік «Кілометрів добра»

Українські зірки звуть усіх на Київський півмарафон, аби запустити відлік «Кілометрів добра»

Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» розпочинає travel-проект «Кілометри добра», який спрямований на просування активного способу життя, і завдяки якому буде організовано збір коштів на проєкти допомоги ВІЛ-позитивним дітям.

Старт цього проєкту буде приурочено до шостого Київського півмарафону — він пройде в столиці 17 квітня. В ньому візьмуть участь українські зірки, які закликали українців прийти на півмарафон і зробити благодійну пожертву на сайті Української біржі благодійності, щоб підтримати роботу мобільних клінік для ВІЛ-позитивних дітей. Загалом Фонд «АНТИСНІД» планує зібрати на старті проєкту 300 тисяч гривень, щоб розширити масштаби роботи мобільних клінік до кінця 2016 року.

Презентація «Кілометрів добра» відбулася сьогодні у файт-хаузі SpartaBox. У справжньому боксерському рингу її провів Сергій Бриль — знаменитий український ринганонсер і ведучий спортивних заходів, а також спортивних програм на радіо та телебаченні, який вже понад 15 років є «голосом» найзначніших спортивних подій в Україні.

У презентації взяли участь українські зірки, громадські діячі та представники бізнесу: теле- та радіоведуча Василиса Фролова; Олімпійська чемпіонка, Чемпіонка світу та Європи зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва; народний депутат України Борислав Береза; дизайнер Жан Грицфельдт; команда чемпіонів світу та Європи з боксу SpartaBox; команда мережі ресторанів сучасної японської кухні “Сушия”. Вони звернулися до своїх фанів із закликом підтримати їхній благодійний забіг заради розвитку проєкту «Мобільні клініки». Для цього достатньо зайти на сайт ubb.org.ua і зробити пожертву, обравши команду або одного з відомих людей, які приєдналися до благодійного марафону. Крім того, 17 квітня у всіх охочих буде можливість зустрітися в Києві з зірковими учасниками забігу і пробігти з ними одну з дистанцій на свій вибір.

Участь Василини Фролової та Лілії Подкопаєвої в цьому проєкті особливо символічна, оскільки вони були серед тих українських зірок, які не просто брали участь у презентації мобільних клінік на Михайлівській площі Києва у 2009 році, але і відправилися разом з лікарями в регіони, щоб взяти участь у церемонії передачі обладнаних медичних автомобілів регіональним Центрам СНІДу — Василиса в Миколаєві, а Лілія в Донецьку.

Особливе місце серед партнерів Фонду «АНТИСНІД» по благодійному марафону займає команда мережі ресторанів сучасної японської кухні «Сушия», яка не тільки мобілізувала своїх співробітників, але і звернулася з проханням про підтримку марафону до десятків тисяч своїх клієнтів.

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей працюють в Україні вже понад 7 років. Завдяки їм діти з діагнозом ВІЛ/СНІД з маленьких міст і сіл отримали доступ до якісної медичної допомоги. Лікарі та соціальні працівники з великих міст регулярно доставляють медикаменти та антиретровірусну терапію у віддалені регіони України, які найбільше постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу.Цей проєкт відкриває доступ до якісної медичної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомагає налагоджувати комунікацію лікарів зі столиці та обласних центрів з регіональними лікарнями та спеціалістами, значно збільшує охоплення в обстеженні та спостереженні пацієнтів, консультуванні їх сімей. Також він дає можливість навчання лікарів та створення баз даних пацієнтів у областях, де працюють клініки.

Усі кошти, зібрані під час благодійного марафону, будуть спрямовані на розширення участі лікарів та соціальних працівників у роботі мобільних клінік, на закупівлю витратних матеріалів, необхідних для їх роботи в регіонах.

Марафон зі збору пожертв для мобільних клінік пройде в рамках проєкту Safe Connection Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД».

Travel-проєкт «Кілометри добра» розвиватиметься у двох форматах

Travel HUB — це регулярні зустрічі з українськими зірками, які ділитимуться враженнями від своїх подорожей і обговорюватимуть їх з аудиторією, готовою робити пожертвування на проєкти допомоги ВІЛ-позитивним дітям. Перша подія в такому форматі, яка пройде найближчим часом, — зустріч з телеведучим Олександром Педаном і обговорення його поїздки у Сванетію.

Travel Event —організація спеціальних поїздок по Україні, учасники яких з часом складуть спільноту людей, які ведуть активний спосіб життя та займаються спортом. Механіка таких поїздок буде також пов’язана зі збором благодійних пожертв на підтримку мобільних клінік для ВІЛ-позитивних дітей. Перша поїздка в рамках проєкту планується в Буковель — у травні 2016 року, і вона буде пов’язана з автоспортом.

Проєкт розвиватиметься в партнерстві з телеканалом ICTV — в ранковому телешоу «Ранок у великому місті» з’явиться спеціальна рубрика «Кілометри добра», і за підтримки Фонду Кока-Кола.

Мобільні клініки для ВІЛ-позитивних дітей

У березні 2009 року у регіонах України роз’їхалися мобільні клініки для надання медичної допомоги ВІЛ-позитивним дітям. Клініки було закуплено та обладнано на кошти, зібрані під час благодійного аукціону, який організував Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». Наступна робота мобільних клінік, які забезпечили регулярний доступ до якісної медичної допомоги маленьким пацієнтам та їхнім батькам у найвіддаленіших населених пунктах, підтримувалася фондом протягом семи років існування проєкту.На жаль, мобільні клініки в Донецьку і в Криму більше не є частиною проєкту, але бригади лікарів у Миколаєві, Дніпропетровську та Києві, як і раніше, потребують фінансування, а тисячі їх пацієнтів – у життєво важливому лікуванні.

Кожна мобільна клініка оснащена портативним обладнанням і витратними матеріалами, необхідними для проведення первинної діагностики, забору крові, надання медичної допомоги. Крім того, команди лікарів проводять профілактичну роботу з ВІЛ-позитивними вагітними, навчають лікарів кабінетів довіри алгоритмам роботи з виявлення та супроводу пацієнтів з ВІЛ-позитивним статусом. Соціальні працівники та психологи, які також входять до складу мобільних медичних бригад, проводять роботу з профілактики відмов та прихильності до лікування, надають психологічну підтримку та соціальний супровід сім’ям, у яких виховуються ВІЛ-позитивні діти.

Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримали регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекціоністів. Загалом проєкт охопив 5,5 тисяч дітей, народжених від ВІЛ-позитивних мам, — це понад 70 відсотків українських малюків, порушених епідемією ВІЛ/СНІДу, які потребують постійної уваги медиків.

Мобільні клініки були придбані та обладнані на кошти, зібрані на благодійному аукціоні AIDS Army Fashion, організованому Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД». 29 листопада 2008 року на ньому було зібрано 580 тисяч доларів для цього проєкту.

Українська Біржа Благодійності — це перша в Україні незалежна загальнонаціональна соціальна інфраструктура онлайн-благодійності. Її мета— створювати, підтримувати та розвивати ефективну платформу взаємодії між донорами, громадськими організаціями (операторами допомоги) та одержувачами допомоги, зміцнюючи таким чином неприбутковий сектор та благодійність в Україні. Проєкт ініційований завдяки гранту Фонду Віктора Пінчука.

Kyiv Half Marathon 2016 — ці щорічні змагання проводяться для популяризації масових бігових заходів в Україні, а також для пропаганди здорового способу життя, розвитку масового спорту та інтеграції України у світовий марафонський рух. Третій рік поспіль півмарафон привертає до співпраці благодійні фонди, щоб звернути увагу суспільства на актуальні гуманітарні проблеми та допомогти їх вирішенню. У 2014 році завдяки благодійному забігу вдалося зібрати 150 000 гривень, у 2015 році ця сума збільшилася до 644 595 гривень.

SpartaBox — це культовий бійцівський клуб України, який об’єднує на одному майданчику професійний спорт і «бокс білих комірців». До складу його команди увійшли: В’ячеслав Сенченко — чотириразовий Чемпіон світу за версією WBA; Юрій Нужненко — дворазовий Чемпіон світу за версією WBA; Валентин Куц — Чемпіон Європи, учасник реаліті-шоу «Ти Чемпіон»; Ігор Фаніян – професійний боксер, засновник клубу SpartaBox і промоутерської компанії Sparta Boxing Promotions; Карен Чухаджян – провідний боксер Sparta Boxing Promotions.

«Сушия» — найбільша та швидко зростаюча в Україні мережа ресторанів сучасної японської кухні, яка налічує 40 ресторанів у 12 містах України — Києві, Борисполі, Вінниці, Дніпропетровську, Запоріжжі, Луцьку, Львові, Одесі, Сумах, Харкові, Черкасах. Мережа щомісяця обслуговує понад 350 000 гостей, має власну службу доставки «Точна доставка». Перший ресторан мережі відкритий у 2006 році.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 67 466 8736, [email protected].