
09 Лют «Зона безпечної любові» відкривається у Мистецькому арсеналі
11 лютого, напередодні Дня Святого Валентина, у Мистецькому Арсеналі відбудеться відкриття «Арсеналу любові» та спеціального проекту «Зона безпечного любої». Проект, створений Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» за підтримки «Фундації Кока-Кола», працюватиме до 14 лютого.
Один зал «Зони безпечної любові» буде повністю відведений для відеоінсталяції культового китайського художника Ай Вей Вея. Найвпливовіша людина у світі сучасного мистецтва за версією журналу ArtReview (2013) та один з найвпливовіших людей світу за рейтингом журналу Time, Ай Вей Вей створив 60-секундний відеоролик «Любов у нашій крові», присвячений боротьбі зі СНІДом на прохання Сера Елтона Джона, одного з найвідоміших світових борців зі СНІДом. У День Святого Валентина в 2013 році цей ролик був показаний на вуличних відеоекранах на Times Square у Нью-Йорку, на Picadilly Circus у Лондоні та на Майдані Незалежності в Києві — столиці країни з найвищими в Європі темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. Ця робота стала частиною великого світового проекту, в якому за закликом СНІД-Фонду Елтона Джона взяли участь відомі співаки, художники, письменники та спортсмени. Вони записали та ретвітнули короткі відеролики та фотографії, на яких кожен з них уколов свій палець та показав декілька крапель своєї крові. Так зірки підтримали лозунг акції — «Любов у нашій крові».
В рамках офіційної церемонії відкриття «Арсеналу любові» соціальний бренд Fashion AID представить спеціальний фешн-показ футболок з принтами на тему безпечного сексу. Це футболки з арт-колекції, створеної сучасними українськими художниками, номінантами на Премію PinchukArtCentre 2015. Образи для дефіле будуть створені дизайнером Жаном Гріцфельдтом, який здійснить постановку показу та зіграє DJ-сет. Демонструватимуть колекцію учасниці реаліті Нового каналу «Супермодель по-українськи», а також моделі агенції L-Models.
В програмі роботи «Зони безпечної любові», яка є частиною проекту Safe Connection, на відвідувачів чекають лекції, дискусії та зустрічі з українськими тренд-сеттерами та відомими людьми. Вони допоможуть значно розширити уявлення українців про секс та кохання на перетині з темами мистецтва, фотографії, кіно, літератури та психології. Експертами у цих дискусіях будуть музикант та журналіст, колишній головний редактор журналу Playboy Влад Фісун, фотохудожник Олександр Ктиторчук, художниця Маша Куліковська, експерт з креативних технологій Олеся Драшкаба, співачка Даша Астафьєва.
Кожен, хто піклується про своє здоров’я, зможе долучитися до майстер-класів з теорії та практики використання презервативів, а також послухати модний огляд здорового способу життя. Всі закохані зможуть засвідчити свою любов та укласти віртуальний шлюб у «Дигітальній шлюбні».
Протягом чотирьох днів у «Зоні безпечної любові» працюватиме пункт безкоштовного швидкого тестування на ВІЛ, консультування з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, безпечного сексу та здорового способу життя. Крім того, всі гості зможуть отримати безкоштовні презервативи.
Для бажаючих закарбувати моменти щастя партнер проекту, майстерня woodville™, задекорував спеціальну фотозону, в якій можна буде з допомогою професійного фотографа безкоштовно зробити стильну фотографію з коханими. Нестандартний романтичний дизайн зони для фотографування дозволить створити вражаючі знімки.
Крім того, у «Зоні безпечної любові» працюватиме благодійна крамничка, де відвідувачі зможуть придбати футболки Fashion AID з принтами на тему кохання та безпечного сексу, листівки, «Дорослі блокноти» та сувеніри для привітання коханих і близьких з Днем Святого Валентина. Всі пожертви, зібрані у крамниці, будуть спрямовані на допомогу ВІЛ-позитивним дітям.
У просторі «Зони безпечної любові» буде представлено роботу художниці Да’рї Кольцової «Теорія захисту», яка стала основою для створення її принта в арт-колекції Fashion AID. Робота являє собою патерн, відтворений ізолентою на стеклах, яку художниця створила вивчивши архівні фотографії та сучасні знімки з зони АТО із зображенням вікон заклеєних стрічкою. Люди заклеюють стрічкою вікна в надії уберегтися від скалок, що розлітаються під час вибуху скла від ударної хвилі. Насправді це дає дуже примарну надію на захист. В адаптації для футболок ідею захисту художниця переносить у площину сексуальних відносин, створюючи символ захисту тендітності людського життя від ризикованих зв’язків.
14 лютого художниця Марія Куліковська проведе акцію, в рамках якої кожен/кожна бажаючий/бажаюча зможе лягти у ліжко поруч з мисткинею та поцілувати її. Перфоманс спрямований на те, щоб нагадати, що ВІЛ/СНІД не передаються через поцілунки та обійми, а також привернути увагу до прав ЛГБТ-спільноті. «Немає значення, якої статі любов», — говорить художниця.
Також 14 лютого відбудеться показ футболок Fashion AID з принтами #CokeBottleStory, які були спеціально розроблені з нагоди святкування 100-річчя культової пляшки Coca-Cola. Образи моделей доповнить магазин модного одягу від українських дизайнерів «Урбаніст», де також можна придбати футболки Fashion AID. Моделями, які демонструватимуть колекцію, стануть фіналістки конкурсу «СтудМіс України».
13 лютого разом з партнером фонду, Міжнародною благодійною організацією AIDS Healthcare Foundation можна бути відсвяткувати День презерватива.
В рамках «Зони безпечної любові» відбудеться презентація нової української романтичної комедії «Ніч святого Валентина», прем’єру якої компанія Multi Media Distribution запланувала на березень 2016 року. У стрічці поєднані різні історії, які створюють образ кохання — пристрасного, шаленого та ніжного.
Завершатиме програму фільм «Сім’я — це любов. Kin — is love», який розповідає глядачу, що таке ЛГБТ, спираючись на їхні особисті та відверті життєві історії. Це розповідь про три пари та трьох окремих людей. Фільм піднімає на питання, які давно потребують відповідей. Де та як ЛГБТ-люди бачать себе в суспільстві? Чи є гей-сім’ї, чи тривають такі стосунки довго, чи є в них власні традиції та що вони думають про власних дітей?
Програма заходів «Зони безпечної любові»
Постійно діючі зони 11-14 лютого
11:00–20:00 Відеоінсталяція Ай Вай Вея «Любов у нашій крові».
11:00–20:00 «Дигітальна шлюбня» — місце укладання віртуальних шлюбів.
11:00–20:00 Благодійна крамничка.
11:00–20:00 Зона швидкого тестування на ВІЛ.
11:00–20:00 Зона консультування з питань ВІЛ/СНІДу, безпечного сексу та здорового способу життя.
Четвер, 11 лютого
18:00 Офіційне відкриття.
18:30 Показ Fashion AID. Постановка, образи та DJ-сет Жана Гріцфельдта.
19:30 Розмови про секс з Дашею Астафьєвою.
П’ятниця, 12 лютого
14:00-15:30 Модний огляд здорового способу життя (Ксенія та Олексій Кравченко, засновники проекту «#FunFit #FunEat #FunMeet»).
15:30-17:00 Використання презервативу: теорія та практика (Валентин Бобруйко).
17:00-18:00 Дорослі розмови про ЦЕ з фотографом Олександром Ктиторчуком.
18:00-19:00 Інтерактивна лекція «Секс в психології: секс vs близькість» (психолог Августина Яценя).
Субота, 13 лютого
11:00-13:00 Світова колекція роликів про безпечний секс.
13:00-13:10 Відкриття Дня презервативу.
13:10-13:20 Go go show.
13:20-13:40 Презентація бренда LOVE condom.
13:40-13:50 Go go show.
13:50-14:10 Презентація бренда LOVE condom (2 частина).
14:10-15:10 Використання презервативу: теорія та практика (Валентин Бобруйко).
15:30-16:30 Реальні історії людей, що живуть з ВІЛ (Teenergizer).
16:45-17:45 Зустріч з художницею Марією Куліковською.
18:00-19:30 Модний огляд здорового способу життя (Ксенія та Олексій Кравченко, засновники проекту «#FunFit #FunEat #FunMeet»).
Неділя, 14 лютого
11:30-13:00 Лекція «Секс в мистецтві та рекламі» (Олеся Драшкаба).
13:00-14:00 Показ Fashion AID: #CokeBottleStory та магазин «Урбаніст».
14:00–15:30 Модний огляд здорового способу життя (Ксенія та Олексій Кравченко, засновники проекту «#FunFit #FunEat #FunMeet»).
16:00-17:30 Демонстрація фільму про ЛГБТ-спільноту «Сім’я — це любов. Kin — is love» та дискусія.
18:00-19:30 Лекція Влада Фісуна «Усунення небезпеки в сексі за допомогою безпечної музики».
У програмі можливі зміни, вона буде щодня оновлюватися на сайті Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД».
За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, [email protected].