
16 Бер Гола правда про СНІД на подіумі Ukrainian Fashion Week
16 березня 2010 року головна fashion подія сезону — Ukrainian Fashion Week — закрилася показом соціальної колекції спідньої білизни Sexy Safety, створеної найкращими українськими дизайнерами з ініціативи Фонду Олени Пінчук
Оголити проблему СНІДу, сказати про те, що безпека та захист від СНІДу може бути модною та сексуальною, це мета спільного проєкту Фонду Олени Пінчук та Ukrainian Fashion Week. Дефіле транслювалося 16 березня 2010 року у 22:00 в прямому ефірі Нового каналу – партнера проєкту Sexy Safety.
«Сьогодні на наших моделях буде не дуже багато одягу. А в тій, що буде, рідко виходять на подіуми. Вона — те останнє, що залишається на чоловікові та жінці перед близькістю. В момент, коли людьми вже більше керують не розум, а почуття. Але і в цей момент кожен повинен пам’ятати про прості, але важливі речі. Тому що сьогодні вже майже половина нових випадків ВІЛ-інфікування відбувається не так званих «групах ризику», а звичайних, традиційних, гетеросексуальних ліжках. Ось тому така важлива Sexy Safety. Sexy – це здОрово. А Safety — це здорОво. І вибирати між ними не потрібно. Бережіть себе, бережіть любов»,— сказала Олена Пінчук.
У показі колекції було використано ідею соціального відео ролика Фонду Олени Пінчук — «Ланцюжок». «СНІД ближче, ніж ти думаєш, тому що всі ми пов’язані один з одним невидимим ланцюжком відносин». Дефіле було розділено на кілька блоків, кожен з яких відкривається короткою стильною відео новелою. Розкриваючи ідею ланцюжка, за яким може передаватися ВІЛ-інфекція, герої новел ніби з реального життя «сходили» з відеомоніторів прямо на подіум, до глядачів. Так живий ланцюжок образів на екрані та на подіумі замикався.
У саунд треку, що супроводжує показ, прозвучала тема пісні «Бережи кохання». Цю пісню, присвячену боротьбі зі СНІДом і створену музичним продюсером «Фабрики зірок 3» Костянтином Меладзе, на гала-концерті заспівали учасники «фабрики» разом із ВІЛ-позитивним хлопцем, який тиждень гостював у них у Зоряному домі.Сьогодні пісня продовжує своє життя в креативному конкурсі Фонду Олени Пінчук та популярного молодіжного ресурсу nokiatrendslab.com.ua. Кожен його учасник має можливість створити свою версію пісні, а також стати режисером нового відеокліпу, присвяченого боротьбі зі СНІДом.
Гості Ukrainian Fashion Week познайомилися із проєктом, який можна назвати «близьким родичем» Sexy Safety. Фонд Олени Пінчук організував мультимедійну презентацію — Show Room, де представлені обрані роботи, надіслані на конкурс графічного дизайну Naked Street Fashion. Завдання конкурсу, присвяченого темі безпечного сексу,— розробка тексту та дизайну написів/зображень для нанесення на нижню білизну. На переможців конкурсу чекають два призи за $5 000 кожний. Роботи приймаються до 24 березня 2010 року. Всі деталі конкурсу — на веб-сторінці NakedStreetFashion.org.
- Андре Тан.
- Лариса Лобанова.
- Олена Даць.
- Лілія Літковська.
- Людмила Седляр і Вікторія Чікулай (LUVI).
- Віктор Анісімов.
- Сергій Смолін (iDol).
- Олеся Теліженко.
- Анна Сосновська.
- Лариса Лобанова.
- MavkaKhome.
- Христина Бобкова.
- Віталій Павлішин.
- Олена Голець.
- Катя Пшеченко.
- Олена Голець.
- Артем Клімчук.
- Павло Баклагін.
- Анна Бублік.
- Ірина Красильнікова і Роман Лазар.
- Віктор Завадський.
- Сергій Ермаков.
- Юлія Айсіна.
- Ксю Марченко (X’U).
- Саша Каневський.
- Ольга Журавлєва (Olga Geni).
- Наталія Соболєва і Людмила Вронська.
- Наталія Доленко.
- Олексій Залевський.
- Оксана Караванська.
- Віктор Анісімов.
- Татяна Земскова і Олена Ворожбіт.
- Ольга Громова.
- Вікторія Гресь.
- Олена Голець.
- Світлана Бевза.
- Лілія Пустовит.
Історія проєкту
Перед стартом першого проєкту Fashion AID у 2007 році творець Фонду Олена Пінчук зустрілася з провідними українськими дизайнерами, щоб розповісти їм про масштаби епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та про її вплив на життя та долі сотень тисяч українців. Розповідь вразила. У підсумку кілька десятків лідерів фешн-спільноти склали ядро творчої групи, яка вже вчетверте представляє соціальні покази колекцій високої моди проти СНІДу. Стаття розповість про те, що таке секс по телефону і як ним зайнятися з чоловіком.
Березень 2007. На подіумі Ukrainian Fashion Week Фонд Олени Пінчук представив соціальний бренд Fashion AID, який об’єднав 30 провідних українських дизайнерів. Вперше в історії української моди вони створили загальну колекцію червоних суконь, яка була виставлена на благодійний аукціон і зібрала на торгах 203 260 доларів. На ці кошти було відкрито 15 банківських депозитів для ВІЛ-позитивних дітей із прийомних сімей, придбано будинок та квартиру для двох сімей, які прийняли вісьмох ВІЛ-позитивних малюків із дитячого будинку в Макіївці. У Київському будинку дитини «Берізка» з’явився новий ігровий майданчик, а влітку 2007 року біля теплого моря відпочили й оздоровилися діти з Одеси та Полтави.
Жовтень 2007. Нове дихання проєкту Fashion AID: на подіум UFW вийшли українські зірки разом із ВІЛ-позитивними людьми. Вперше в історії української моди в цьому показі взяла участь діюча Міс світу 2006 — Тетяна Кухаржова.«Діагноз ВІЛ — це не вирок, життя триває!» — стверджують 38 українських дизайнерів і представляють свою колекцію весільних суконь Love Fashion AID. Вона символізує надію, яка живе в серцях тисяч людей з діагнозом ВІЛ. Колекція встановила новий рекорд українських благодійних аукціонів — на торгах було зібрано 535 000 доларів! Завдяки цим засобам, в інфекційній клініці в Лаврі, куди за кваліфікованою медичною допомогою звертаються пацієнти з усієї України, обладнано блок інтенсивної терапії, проведено ремонт та придбано нові меблі, а також новітнє обладнання для дослідження імунітету. Також було проведено реконструкцію палат та санітарних блоків в інфекційному відділенні Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини.
Жовтень 2008. «Всі на війну зі СНІДом!», — закликали найкращі українські дизайнери, які 20 жовтня на подіумі UFW показали третю соціальну колекцію проєкту Fashion AID, названу AIDS Army Fashion і посвяченій війні зі СНІДом.У спільному проєкті Фонду Олени Пінчук та UFW взяли участь 32 дизайнери, кожен із яких створив за одним мілітарем-образом. AIDS Army Fashion — це проєкт соціальний, і саме тому для його організаторів було важливо, що на подіум вийшли не тільки професійні моделі, а й популярні в українському суспільстві політичні діячі, олімпійські чемпіони, зірки культури та шоу-бізнесу, телеведучі Ганна Безсонова, Інна Богословська, Олена Бондаренко, Світлана Вольнова, Ірина Геращенко, Аліна та Анна Завальські (група «Алібі»), Ірена Кільчицька, Наталія Кличко, Яна Клочкова, Євген Кошовий, Юлія Литвиненко, Надія Мейхер, Лілія Подкопаєва, Оксана Соколова, Ольга Сумська, Вася Фролова, Ольга Харлан, Олена Хомрова, Аліна Шатернікова, Ірина Юсупова, Влад Яма — всі учасники цього проєкту об’єдналися, незважаючи на різницю у своїх політичних чи корпоративних позиціях. Їм небайдуже майбутнє України й доля ВІЛ-позитивних українців, і їх приклад може привернути до цієї проблеми увагу мільйонів співгромадян.
29 листопада 2008 року відбувся благодійний аукціон, на який була виставлена соціальна колекція AIDS Army Fashion. Крім того Віталій та Володимир Кличко вирішили виставити на торгівлі ще один унікальний лот. Всього на благодійному вечорі Фонду Олени Пінчук було зібрано 580 тисяч доларів (4 мільйони гривень), що є абсолютним рекордом для благодійних аукціонів в Україні взагалі й для fashion аукціонів зокрема!
31 березня 2009 року засновник Фонду Олена Пінчук та учасники проєкту Fashion AID передали п’яти регіональним центрам СНІДу перші в Україні унікальні машини для надання допомоги ВІЛ-позитивним дітям. П’ять мобільних клінік вирушили з Михайлівської площі Києва в найбільш постраждалі від епідемії СНІДу регіони України. Завдяки мобільним клінікам тисячі ВІЛ-позитивних дітей отримають регулярний доступ до кваліфікованої допомоги педіатрів та інфекцій.
За детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь до Павла Пімінова, директору по коммуникаціям Фонду Олени Пінчук : +380 44 490 4805, [email protected].