Третя світова війна розпочалася!

Третя світова війна розпочалася!

І це не метафора. Сьогодні триває війна, яку СНІД оголосив людству. Війна, яка щороку забирає тисячі життів українців. Тому «Всі на війну зі СНІДом!», — закликають найкращі українські дизайнери, які 20 жовтня на подіумі Ukrainian Fashion Week (UFW) показали третю соціальну колекцію проєкту Fashion AID, названу AIDS Army Fashion і  посвячену війні зі СНІДом.
У спільному проєкті та UFW взяли участь 32 дизайнери, кожен з яких створив по одному мілітарі-образу. А в дефіле пройшли відомі та впливові українці зі світу політики, шоу-бізнесу, телебачення та спорту, яких мобілізував на цю соціальну акцію Фонд Олени Пінчук.

Усі гості, які побували на показі, отримали в подарунок презервативи, у фірмовому пакуванні AIDS Army Fashion.

Щодня СНІД вбиває 8 українців. Усього за два десятиліття епідемії у світі від СНІДу загинуло понад 30 мільйонів людей. Ця цифра порівнянна зі втратами людства в кожній зі світових воєн. Війна зі СНІДом — третя світова війна, впевнені у Фонді Олени Пінчук, з цим згодні й лідери української фешн-спільноти.У створенні колекції в стилі «мілітарі» – AIDS Army Fashion – взяли участь 32 дизайнера: Юлія Айсіна, Віктор Анісімов, Ганна Бабенко, Світлана Бевза, Крістіна Бобкова, Анна Бублик, Ганна Глибіна / Павло Баклагін , Олена Даць, Олексій Залевський, Оля Залуцька, Тетяна Земскова / Олена Ворожбит, Олена Іванова, Анетт Йорц, Наташа Каменська, Ірина Каравай, Оксана Караванська, Таня Карамболь / Абра Кадабра, Олеся Кириченко, Ілона Куц, Лариса Лоба, Насиров, Катя Оксанич, Лілія Пустовіт, Катя Пшеченко, Людмила Седляр/ Вікторія Чікулай, Сергій Смолін, Ганна Сосновська, Андре Тан.

Проєкт соціальний, і саме тому для його організаторів важливо, що на подіум вийшли не тільки професійні моделі, а й популярні в українському суспільстві політичні діячі, олімпійські чемпіони, зірки культури та шоу-бізнесу, телеведучі. Ганна Безсонова, Інна Богословська, Олена Бондаренко, Світлана Вольнова, Ірина Геращенко, Аліна та Анна Завальські (група «Алібі»), Ірена Кільчицька, Наталія Кличко, Яна Клочкова, Євген Кошовий, Юлія Литвиненко, Надія Мейхер, Надія Мейхер, Лілія Подкопаєва, Оксана Соколова, Ольга Сумська, Вася Фролова, Ольга Харлан, Олена Хомрова, Аліна Шатернікова, Ірина Юсупова, Влад Яма — всі учасники цього проєкту об’єдналися, незважаючи на різницю у своїх політичних чи корпоративних позиціях. Їм небайдуже майбутнє України й доля ВІЛ-позитивних українців, і їх приклад може привернути до цієї проблеми увагу мільйонів співгромадян.

Олена Пінчук, засновник Фонду Олени Пінчук: «Стиль „мілітарі“ на цьому показі— не гра в війну. Війна в розпалі. А це дефіле — справжній військовий парад, з якого йдуть у бій. Зірки шоу-бізнесу та спорту, яскраві політичні постаті прийшли на цей парад не з порожніми руками: у них є потужна зброя — вплив у суспільстві. До них прислухаються. І важливо, щоб їхня популярність конвертувалася в рятовані життя та долі».

Олексій Залевський,дизайнер, постановник показу: «Дизайнери, які взяли участь у цьому проєкті — це люди небайдужі. Ми відчуваємо свою соціальну відповідальність за те, що відбувається в нашій країні, і намагаємося її змінити тими засобами, які нам доступні. Ми розмовляємо мовою моди про небезпеку ВІЛ/СНІДу і сподіваємося, що нас почують. Наші слова і наші роботи — це наша зброя у війні зі СНІДом, у якій ми зобов’язані перемогти».

Подіум, на який вийшли учасники показу, був оформлений арт-інсталяцією — муляжами морських мін, що цокають, що створюють атмосферу тривоги й небезпеки. Морські міни за своїм зовнішнім виглядом дуже схожі на тривимірну модель вірусу імунодефіциту людини.

Всі гості, які побували на показі, отримали в подарунок презервативи, надані  ТМ VIZIT, у фірмовому упаковуванні AIDS Army Fashion.

На благодійні пожертвування, зібрані завдяки цьому проєкту, планується придбати мобільні клініки для дитячих лікарень, у яких отримують допомогу ВІЛ-позитивні діти.

Фонд Олени Пінчук представляє соціальну колекцію під брендом Fashion AID у рамках UFW вже третій сезон.

Історія проєкту

Перед стартом проєкту Fashion AID у 2007 році творець фонду Олени Пінчук — Олена Пінчук зустрілася з провідними українськими дизайнерами, щоб розповісти їм про масштаби епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та про її вплив на життя. Розповідь вразила. У підсумку кілька десятків лідерів фешн-спільноти склали ядро ​​творчої групи, яка вже втретє представляє соціальні покази колекцій високої моди проти СНІДу.

Березень 2007. На подіумі Ukrainian Fashion Week Фонд Олени Пінчук представив соціальний бренд Fashion AID, який об’єднав 30 провідних українських дизайнерів. Вперше в історії української моди вони створили загальну колекцію червоних суконь, яка була виставлена ​​на благодійний аукціон і зібрала на торгах 203 260 доларів. На ці кошти відкрито 15 банківських депозитів для ВІЛ-позитивних дітей із прийомних сімей, придбано будинок та квартиру для двох сімей, які прийняли вісьмох ВІЛ-позитивних малюків із дитячого будинку в Макіївці. У Київському будинку дитини «Берізка» з’явився новий ігровий майданчик, а влітку 2007 року біля теплого моря відпочили й оздоровилися діти з Одеси та Полтави.

Жовтень 2007. Нове дихання проєкту Fashion AID: на подіум UFW виходять українські зірки разом із ВІЛ-позитивними людьми. Вперше в історії української моди в цьому показі бере участь чинна Міс світу 2006 — Тетяна Кухаржова. «Діагноз ВІЛ — це не вирок, життя триває!» — стверджують 38 українських дизайнерів і представляють свою колекцію весільних суконь Love Fashion AID.Вона символізує надію, яка живе в серцях тисяч людей з діагнозом ВІЛ. Колекція встановила новий рекорд українських благодійних аукціонів — на торгах було зібрано 535 000 доларів! Завдяки цим засобам, в інфекційній клініці в Лаврі, куди за кваліфікованою медичною допомогою звертаються пацієнти з усієї України, обладнано блок інтенсивної терапії, проведено ремонт та придбано нові меблі, а також новітнє обладнання для дослідження імунітету. Також було проведено реконструкцію палат та санітарних блоків в інфекційному відділенні Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини.